FARKIMIZ

 

- Burdan Yumurta tesislerinde üretilen yumurtalar dünyada kullanılan son teknoloji kapalı sistem kümeslerde üretilmektedir. Son teknoloji kafes sistemleri sayesinde daha sağlıklı ve daha rahat yetişen tavuklardan elde edilen yumurtalarda, kirlilik ve gizli çatlak oranları düşmektedir. Bu sayede yumurtaların raf ömrü uzamaktadır.

 

- “Uluslar arası Global Gıda Güvenliği Standardı olan BRC (British Retail Consortium) belgeli ilk ve tek yumurta tesisi olan Burdan yumurta,TSE ve Diyanetten onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk ve tek yumurta tesisidir. Yumurtalarımız %100 bitkisel yemler ile beslenen tavuklardan elde edilmektedir.

- Yumurtalar kümesten paketleme merkezine el değmeden tamamıyla kapalı tüneller içinde dış hava şartlarından ve kirletici unsurlardan etkilenmeden taşınmakta ve ilk anki tazeliği ile ısısını koruyarak temiz bir şekilde paketlenmektedir.

 

- Tavukların beslendiği yemlerde hiçbir şekilde hayvansal ürün kullanılmamaktadır. Burdan Yumurtayı üreten tavuklar bitkisel yemlerle beslenirler. Bu sayede yumurtalarımız sağlığa zarar verebilecek bir risk barındırmaz.

 

- Tesisimizde biyogüvenlik önlemlerine büyük önem verilmekte olup, yumurtalar, günlük olarak veteriner hekimler tarafından sağlık kontrollerinin yapıldığı sağlıklı tavuklardan elde edilmektedir.

 

- Ürünlerimiz tamamıyla salmonelladan arındırılmıştır. Burdan Yumurta ürünleri tavukların yediği yemden itibaren yumurtalar sofranıza gelene kadar bütün süreçte salmonellaya karşı takibi yapılır.

 

- Tasnif merkezine gelen yumurtalar el değmeden otomatik olarak toplanmakta, tek tek tartıldıktan sonra paketlenip sizlere her biri aynı boyda, aynı kalite, lezzet ve tazelikte paketli yumurtayı sofranıza kadar ulaştırmaktadır.

 

- Paket içindeki Burdan yumurtayı ilk siz elinize alırsınız.Yumurtalar kafesten pakete kadar tamamıyla otomatik sistemlerle el değmeden girer. Bu sayede dışarıdan gelebilecek bulaşmaların önüne geçilmektedir.

 

- Yumurtalarımız paketlendiği ve ambalajlandığı tesisimiz HACCP kriterlerine uygun olarak hijyenik şartlarda üretim yapmaktadır.

 

- Burdan yumurta’nın kalitesini korumak ve kontrol etmek amacı ile düzenli olarak Uludağ Üniversitesi’nde ve Tarım Bakanlığına ait gıda kontrol laboratuarlarında kalite kontrol testleri yapılmaktadır.

 

- Burdan yumurtalar, üretim ve paketleme konusunda Türkiye'de ilk ve tek BRC kalite belgesinin güvencesi altında üretilmektedir. Burdan yumurta sahip olduğu BRC ve ISO 22000 HACCP belgeleri ve standartları ışığında sizlere en sağlıklı ürünü en güvenilir ve kaliteli şekilde sunmayı ilke edinmiştir.

 

 

 © 2013 Özerler A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.